25 Temmuz 2010 Pazar

Bebek Tahılları


BEBEK TAHILLARI

Tahıllardan yapılmış mamalar, bebekler tarafından çok kolay hazmedildiği için bebeklere verilen ilk yiyeceklerdir. Birçok hazım özelliği olduğu için pirinç unu ilk önerilenlerdendir.


Pişirmeden evvel blender’dan geçirmek şartıyla, yulaf ve buğday unundan da mamalar hazırlayabilirsiniz. Bu mamaları çokça pişirip yukarıda gösterildiği gibi dondurabilirsiniz.

Bebeğinize tahıllardan mama hazırlarken bunları aklınızda tutun:

• Bebeğin mamayı daha kolay kabullenmesi için süt veren bir annenin, tahıllardan yapılmış bir mamaya, kokusu ve tadı bebeğe yabancı gelmesin diye bir miktar süt katması çok iyi olur.

• Bütün mamalar, püre halinde meyve veya biraz şekerle tadlandırılabilir.

• Yulafdan yapılmış mamalara bir miktar saf yoğurt katılırsa mama kremalı bir lezzet kazanır.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web