14 Haziran 2009 Pazar

2009 yazının saç modelleri

2009 yazının en moda saçları nasıl olacak? 2009 yazında dağınık topuzları, örgülü saçları, uzun kakülleri, dalgaları ve bukleleri göreceğiz...
Örgü: İlkokul yıllarınıza örgü saçlarla geri dönün! Özellikle alının üzerinden veya başınızın tepesinden geçirilen örgü yapılmış saçlar, sizi Yunan Tanrıçaları gibi göz alıcı yapacaktır.
Dağınık topuz: Romantik ve sofistike. Topuz kadınları en asil gösteren saç modeli olarak gösteriliyor. Dağınık topuzun özelliği, biraz daha gelişi güzel olması ve saç tutamlarının dökülerek dikkati güzel yüzünüze çekmesi…
Uzun kesim:Yani kısa saçın biraz uzamış hali. Bu sezon saçlar pek fazla kısaltılmıyor, kısa saç modelleri daha uzun olarak tercih ediliyor… Özellikle düz saçlar için çok uygun bir model!
Saç bandı:Yaz aylarının en sevdiğimiz trendi, aslında geçtiğimiz yıldan beri süregelen saç bandı trendi olacak gibi görünüyor. Neden mi? Çok pratik bir model ve şekilsiz saçlara hemencecik farklı bir hava katıyor. Bu sezon özellikle bandın veya tacın hacimli saça takılması çok moda. Yani saçlar birazcık kabartılıyor!
‘Vintage’ dalgalar:Düz saça son! ‘Pırasa gibi’ düz saçlarından şikâyetçi olanlara gün doğdu. Bukle bukle veya dalgalı saçlar şimdi çok revaçta. Madonna ve Taylor Swift bu modeli benimseyen ünlüler arasında. Tarzınıza göre radikal buklelerin yerine belki biraz daha geniş, açık dalgaları tercih edebilir, 1940’lu yıllara gönderme yapabilirsiniz…
Uzun kakül:Alnı geniş olanlar için ideal bir model! Uzun kâküller kadınlara çocuksu bir hava verirken gözlerinizi odak noktası haline getiriyor.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web