22 Haziran 2009 Pazartesi

Akupunktur ile baş ağrısı ve migren tedavisinin bilimsel temelleri var mı

Akupunktur Bilimsel bir Tedavi yöntemidir. tıpla ilintili bilimle ilintilidir. çünkü uyguladığımız nokta somuttur. anatomik ve fonksiyonlarıyla olarak göstermek mümkündür. Burda uygulayacıya bağlayıcı bir sonuç çıkmaz ben baş ağrısıytla ilgili bir noktaya iğne batırdığımda nasıl ortaya iyi bir sonu çıkıyorsa benim gösterdiğim öğrettiğim yada başka bir hekim arkadaş o noktaya iğne batırdığında aynı sonuç ortaya çıkmaktadır. buda bize bilimle ilintili bir bilgi yaratacağımızı gösterir.

Hiç tartışma yapmaksızın akupunktur bilimin yöntemleri sorgulanmalı araştırmalar yapılmalı ortaya bilimsel bilgi çıkarılmalıdır. şuan akupunktur önünde olan tek konu budur nezaman ki bilimsel bilgi dahada artacak o zaman bu tartışmalarda tamamen ortadan kalkacak.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web