22 Haziran 2009 Pazartesi

Akupunktur ile baş ağrısı ve migren tedavisi yapılabilir mi

Her türlü baş ağrısında tedavi uygulamak mümkündür. şunu söylemek gerekiyor akupunktur zaten bedende endorfin dediğimiz morfin benzeri ağrı kesicileri salgılayatarak bu ağrı kesici etkisini yaratıyor.

Akupunktur tedavisi uzun zamandır tartışıldı etkileri açısında etkilerinin mekanizması açısından fakat son yıllarda ki çalışmalar gösterdi ki ağrıyla ilgili çok somut bir etkisi var bugün artık bu anlamda en az tartışılan konu ağrıya etkisi vücüdun doğal ağrı kesicilerini salgılatarak ağrıyı gidermektedir bu nedenle mutlaka baş ağrısı olan hastalar akupunktur başvurabilirler. akupunktur baş ağrısı çeken insanlar için bir seçenektir.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web