1 Haziran 2009 Pazartesi

Reiki Hakkında Merak Edilenler

Gülcan Arpacıoğlu hemen hemen her koşulda reiki uygulanmasını önerir. Bunun birkaç küçük istisnası olabilir. Örneğin eğer bir parmak kopmuşsa o zaman hemen mikro cerrahiye gidilmesi ve buzlanması lazım. Biz orada kanı durdurmak için reiki uygularız ama uzun uzadıya dokuların iyileşmesi için reiki uygulamayı düşünmeyiz. Çünkü uzun zaman birleşmeyi engelleyebilir. Bu yüzden istisna olarak bunu ve benzeri olayları söyleyebiliriz.

Birde çok nadiren kalp pili kullanan hastalarda kalp üzerine uygulandığında rahatsızlık doğurabiliyor. O zaman da belki kalbin etrafına yapılabilir. Bunun dışında ki her koşulda reiki uygulanabilir. Ameliyatlı hastalarda, ciddi şekilde kaza geçirmiş hastalarda, kemik kırıklarında , açık yaralarda her yerde uygulanabilir. Bağışıklık sistemi hastalıklarında, kanserde, genetik hastalıklarda dahi reiki kullanılması uygun olabilir.

Eğer kişi reikiden fayda görmek için psikolojik olarak kendini açıyorsa ve bundan yarar göreceğine inanıyorsa bu hastalığın tedavisinde yararlıdır ama illa şifa bulmak için gerekmemektedir. Reiki insanı rahatlatan bir şey olduğu için çoğu insan sadece deneme amaçlı yapmak istese bile anında rahatladığı için etkiyi çok çabuk gördüğü için reikiye devam etmek isteyecektir zaten.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web