17 Haziran 2009 Çarşamba

Katarakt ameliyatı olan biri nelere dikkat etmeli

Ameliyattan sonra hasta nelere dikkat etmelidir.
Bir defa bir ay müddetle gözü ovalamamlıdır. bir ay süren ilaç tedavisi vardır. bu başlangıçta daha sık ilaçlar damlatılır hem antibiyotik hem kotizonlu damlaları vardır bunun daha sonra azaltılarak günde 4 defa 3 defa olarak kullanılır takriben 1 ay müddetle ilaç kullanır.

Ertesi mükemmel görmesine rağmen tamamen iyileşmesi için 1 ay süre geçmesi lazım. hastalara 3.cü günden sonra top oynayabilirsiniz diyoruz ama denize girmelerine tavsiye etmiyoruz 1 ay süre geçmeden. banyo yapabilirler 3.cü günden sonra yüzlerini 3 günden itibaren yapabilirler günlük aktivitelerini 3 günden sonra yapabilirler…

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web