25 Temmuz 2010 Pazar

Cinsel Arzuyu Azaltmak


Bazı kimseler beden yapıları açı­sından veya bazı psikolojik ve sosyal sebeplerle şehvet arzularının azal­masını isteyebilirler. Dinimize göre, aşın cinsel arzuyu önlemenin en gü­zel yolu oruç tutmaktır.


Ayrıca aşağıdaki bitkisel formüller uygulanabilir:
* Bir miktar marul veya kıvırcık sa­latanın, robottan geçirilerek suyu çıkarılır, yemeklerden önce ve gece yatarken birer fincan içilir.
* 100 gr. marul tohumuyla 100 gr. semizotu tohumu toz haline getirilir, karıştırılır. Yemeklerden önce ve gece yatarken, su ile birlikte birer tatlı kaşığı alınır.
* 100 gr. marul tohumuyla 100 gr. hindiba tohumu toz haline getirilir, karıştırılır. Karışımdan yemek­lerden önce birer tatlı kaşığı yenir.
* Kaynamakta olan 200 cc. suya, 20 gr. şerbetçi otu atılır, beş dakika daha kısık ateşte kaynatılır. Sabah ve gece yatarken birer çay bardağı içilir.
* Bakla tohumu toz haline getiri­lir. Sabah ve akşam biraz suyla bir­likte birer çay veya tath kaşığı yutu­lur.
* Bir çay veya tath kaşığı şap, ye­meğe katılarak yenir veya su ile birlikte içilier.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web