25 Temmuz 2010 Pazar

Güzel Bacaklara Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı


Uzmanlar, güzel bacaklara sahip ol­mak için şu 5 hareketi öğütlüyorlar: Karnınızı içeri çekin, omuzlarınız, sırtı­nız dik olsun. Her hareketi en az sekiz kere yapın:

1-Bilekleriniz için:
Bir bacağınızı gerip Hiç kırma­dan ayağınızı öne uzatın. Sonra, ayak tırmaklarınızı kaldırarak topuklarınızı yere basın.
2-Baldırlarınız için:
Ayaklarınızı uzunlamasına aynı çizgi üzerinde tutun. Dizlerinizi hafifçe büke­rek bir bacağınızı mümkün olduğu ka­dar arkaya, diğerim ise öne doğru uza­tın. Sonra parmaklarınızın ucuna basa­rak yükselin.


3-Dizleriniz için:

Dizlerinizi hafif bükün. Bir ayağınızı parmaklarınızın ucu yere değecek şekil­de arkaya götürün, sonra bacağınızı hız­la öne getirin. Bu hareketi çok seri bir şekilde yapmaya özen gösterin.

4-Kalçalannız için:

Dizlerinizi yere koyup gidebildiğiniz kadar gidin. Kalçalarınızı topuklarınıza değdirmemeye dikkat edin.

5-Uyluklarınızın dış tarafındaki çıkın­tılar için:

Bacaklarınızı, ayaklarınız birbirine paralel olacak şekilde açarak ayakta du­run ve dizlerinizi bükmeden bacaklarını­zı kasarak topuklarınızı hızla yanyana getirin.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web