27 Temmuz 2010 Salı

Ağız kokusu

Ağız, sindirim borusunun girişinde yer alan, besin maddelerinin içeri alınmasını sağlamak amacıyla farklı bir özellik gösteren ve çiğneme or­ganlarını içine alan açıklıktır. Ağız­dan gelen koku dişlerden gelebile­ceği gibi mide veya bağırsaklardan da gelebilir. Bademcik İltihabı da bazan ağız kokusu yapar.
Tedavisi:; Ağız kokusunun en yaygın sebebi ağız temizliğine dikkat edilmemesi­dir. Bunun önlenmesi için aşağıdaki Önlemler alınmalıdır misvakla temizlenir, dişler Kuru üzüm çiğnenerek yutulur. Maydanoz, mide ve bağırsaktan ge­len kokuları alır. Kudret Bal yenir. Bal şerbeti içilir. Böğürt­len yaprağıda çiğnenir.
* Tarçın, karanfil, damla sakızı ve safran toz haline getirildikten sonra, balla macun kıvamına sokulur ve gece yatarken birer çay kaşı­ğı yenir. Turunç kabuğu ağızda tu­tulur ve çiğnenir.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web