25 Temmuz 2010 Pazar

Genç Kızlar Tatil Arkadaşlarını Nasıl Seçmeli

Tatil arkadaşlıkları uzun ömürlü değildir
Tatiller herkesin bildiği o küçük büyü­lü zaman dilimleridir. Genç kız, bir yaz tatilinde hayatının dönüm noktası olabi­lecek birine rastladığını sanıp yanılabi­lir. Gerçekten kaderine yön verebilecek biriyle de karşılaşabilir. Ne var ki, bu çok ender rastlanabilen bir olaydır.
Bir deniz kıyısında ya da dağ eteğinde 15-20 gün içerisinde doğan sempatiler genellikle doğdukları yerde melankolik bir “elveda”yla son bulurlar. Aslında böyle olması iyidir de. Zira tatilde, genç­ler hatta yalnızca gençler değil hemen herkes, farkında olmadan kendilerini ol­duklarından daha başka gösterirler. Bir başka deyişle, yalnızca iyi yönleriyle görünürler. Tatilde tanıdığınız biriyle şehirde tekrar karşılaşırsanız onun de­ğişmiş olduğunu görürsünüz. Ancak bu demek değildir ki, tatildeyken insanlar bilerek kendilerini olduklarından farklı gösteriyorlar. Sadece, tatil ortamı, insa­nı daha sevimli, daha keyifli, esprili, tahammüllü, daha bir hoşgörülü, eğlence­li, konuşkan olmaya iter. Her şeyden ön­ce insan tatilde kafasını kurcalayan en­dişelerden arınmış olur.
Bu yüzden tatiller küçük bir dinlenme olarak görülmelidir. Tatilde karşılaş­tığımız insanlar, gerçekten de hoş, neşe­li, konuşkan insanlar da olabilirler. An­cak, ne olursa olsun, asıl çevrelerinin dı­şında yaşamakta olan kişilerdir. 15-20 günlük sürenin her anını içice yaşamış ol­sak bile onların gerçek karakterlerini hiçbir zaman anlayamayız. Tatil sırasın­da enerji dolu, konuşkan, türlü eğlence­ler düzenleyen, arkadaşlarını her an tek­nesinde misafir etmeye hazır, iyilik dolu bir bey, şehirde gayet ciddî, işine bağlı, titiz, telaşlı bir yöneticiye dönüşebilir. Bunun gibi, esprilerle dolu, konuşkan bir genç de, şehirde büyük idealleri ol­mayan, orta halli bir memur olarak kar­şınıza çıkabilir.
Bu yüzdende geleceğimizin temelleri­ni böylesine istisnaî, her şeyin olduğun­dan çok başka göründüğü bir ortamda atmak büyük tehlike olur.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web