25 Temmuz 2010 Pazar

Kilo ve Şişmanlığın Kansere Etkileri

Kanserliyim Kiloma dikkat etmem önemli mi?
Evet, önemli. Kansere yakalanmanız, kilo alacağınız ya da kilo kaybedebileceğiniz anlamına gelebilir.
Fazla kilolu olma ile meme kanserine yakalanma arasında bağlantı bulunmaktadır, bunun yanında aşırı kilo ile endometrium (rahmin içini döşeyen tabaka) ve safra kesesi kanseri arasında da yine bağlantılar vardır. Her ne kadar sizin kanseriniz bunlardan birisi değilse bile, gelecekte başka bir kansere yakalanma riskinizi azaltacağından dolayı, kilo­nuza dikkat etmeniz önemlidir.
Kanserden dolayı kilo kaybettiyseniz, kendinizi tekrar toparlamak ve böylece eski halinize dönmek isteyebilirsiniz. Aşırı kilo kaybının sizi zayıf düşürmesi nadir olarak muhtemeldir. Bu sizi infeksiyonlara ve diğer hastalıklara açık hale getirir, aldığınız herhangi bir tedavinin etkilerinin üstesinden gelmek için de daha uzun zaman gerektirebilir.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web