27 Mayıs 2009 Çarşamba

Detoksta hangi besinler kesinlikle yasak

Detoks yapmak isteyen bir kişinin kesinlikle uzak duracağı yiyecek ve içeceklerin başında kafeinli içecekler geliyor. Yani alkol, kahve, çay, asitli içecekler, enerji içecekleri kesinlikle tüketilmemeli.

Bunun dışında bir kişi gerçekten vücudunu arındırmak istiyorsa hayvansal proteinlere de ara vermesi lazım. Yani süt ve süt ürünleri, kırmızı et, tavuk eti ve yumurtadan uzak durması gerekmektedir. Onun dışında da ağır karbonhidratlar. Yani makarna, pilav, beyaz ekmekten uzak durmak lazım. Ağır tatlılar yerine de meyveleri az bir şekilde yemek lazım.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web