29 Mayıs 2009 Cuma

1 günlük detoks menüsü ile stresi azaltmak mümkün mü

Gül Kaynak anlatıyor. Mesela çok yoğun geçen bir hafta sonundan sonra, burada yoğunluk derken hafta sonu çok yiyip içtiğinizi varsayıyoruz ve pazartesi günü de haftanın ilk iş günü olacağından detoksa Salı günü başlamanız varsayılır. Salı günü sabahleyin normal şekilde çok fazla abartmadan kahvaltınızı yaparsınız ve öğlen yemeğinizden sonra yani saat birden sonra bir günlük detoksa başlamaya karar verdiniz diyelim. Yani Salı günü saat birden Çarşamba günü saat bire kadar yapacağınız detokstan bahsediyoruz.

Bu günlük detoksta yapacaklarınız, taze sıkılmış meyve suları içmek, evde yapılmış taze sıkılmış sebze suyunu tanesiz şekilde içmek, bitki çayları ve bol su içiniz. 24 saat detoks çok önemlidir ve bunun büyük bir bölümü uykuda geçsin diyorsanız bir öğlenden bir öğlene tavsiye ediyoruz.

Detoks yaparak stresi azaltmanın da bir yolu var. O akşam mesela masaj yaptırabilirsiniz, küveti doldurup güzel bir banyo yapabilirsiniz, erken uyuyabilirsiniz, cep telefonunuzu kapatabilirsiniz, komedi ya da bir aşk filmi izleyebilirsiniz. Yani kendinizi kötü haberlerden, stresli dünyalardan biraz uzak durarak izole edebilirsiniz ve bunu her hafta yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web