31 Mayıs 2009 Pazar

1 günlük detoksta sabah kahvaltısı nasıl olmalı

Detoks yaparken sabah kahvaltısı nasıl olsun sorusuna ilk olarak iki bardak suyla başlamalısınız diye cevap verilebilir. Sabah uyandığınızda ilk içtiğiniz şey kesinlikle bir çay ya da kahve olmasın. Zararlı içecek olmasın ilk uyandığınızda iki büyük bardak su ve bu iki büyük bardak su sizin önce böbreklerinizi temizleyecek belki sizi bi tuvalete çıkaracak, metabolizmanızı hızlandırarak güne başlamanızı sağlayacak.

Sonra taze sıkılmış bir meyve ya da sebze suyu. Nedir bu meyve sebze suyu sizin sevdiğiniz turfanda olan bir meyve ya da sebzenin suyu ya da birkaç yeşil sebze meyve suyu. Özellikle ıspanak, roka, maydanoz gibi şeylerin suları olabilir, salatalık suyu olabilir, domates suyu olabilir, havuç, yeşil elma olabilir. Ama büyük bir bardak sebze ya da meyve suyuyla devam ediyorsunuz. Eğer isterseniz sonra kahvaltıya geçebilirsiniz. Kahvaltı da eğer çiğ bişeyler yiyecekseniz domates, salatalık, zeytin, yeşil zeytin, üzerine biraz zeytinyağı, biraz pul biberi olabilir. Bu şekilde hafif bir kahvaltı yapmanızı tavsiye ediyoruz. İsterseniz sırf meyve de yiyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web