5 Şubat 2009 Perşembe

Yulaf Ezmesi ve Yulaf Ezmesinin Faydaları

Hazır yulaf ezmesi almaktansa, ağır pişmiş yulafı tercih edin. Böylelikle alacağınız lif vücutta dönüşüm geçirerek toksinleri atmaya yardımcı olacak ve cildinizin sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Yulaf, yeni hücre oluşumuna yardımcı olan B vitamini içermektedir. Aynı zamanda mükemmel bir kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, silis, E vitamini, B vitamini ve protein kaynağıdır.

Yulaftan iki farklı tür lif alırsınız çözülebilir ve çözülmeyen lifler. Çözülmeyen lifler sindirim sisteminizin düzenini korur; çözülen lifler ise kan şekeri seviyenizi sabitler. Peki cildinize nasıl bir yararı var ? Kabızlık ve ruh hali değişiklikleri stresten kaynaklanıyor olabilir ve stres azaltıcı her şey cilde de yararlıdır.

Güzellik dozajı: Haftada birkaç kez.

Güzellik servis önerileri: Kahvaltı için ağır pişmiş yulaf ezmesi tercih edin. İçine soya sütü, dövülmüş yemiş ve küçük meyveler ya da dilimlenmiş kavun ekleyin.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web