12 Şubat 2009 Perşembe

Devedikeni


Kullanımı: etken maddesi silymarin olan kuvvetli bir antioksidan ve karaciğer koruyucu bir bitkidir.

Devedikeni ekstreleri, bugün üzerinde en çok çalışma yapılan ve etkisi belirlenmiş bitkilerden biridir. Karaciğerle ilgili tüm sağlık sorunlarına karşı etkilidir. Karaciğer yağlanması, siroz, çeşitli kimyasal toksinlere bağlı karaciğer hasarlarıi sarılık gibi sorunlara karşı yararları olan bitkisel bir ekstredir. Bunun yanında karaciğere bağlı cilt sorunları için de kullanılır.
Ne yazık ki günümüzde aklok tüketimi gittikçe artmaktadır. Alkolü bırakmasını önerdiğim ama bırakamayan hastalrıma, hiç olmazsa devedikeni ekstreleriyle ve özel ayurveda haplarıyla karaciğerlerini korumalaeını öneriyorum...

Konu ile iligili geniş bilgi ve yazının devamı için, Dr. M. Ender Saraç Doğanın Şifalı Eli kitabına bakınız...

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web