19 Şubat 2009 Perşembe

Ahmet Maranki "İdrar yollarına bitkisel çözümler"

İdrar yolları böbrekler,mesane,ve idrar kanalı oluşturmaktadır.Mesane balon şeklinde bir organ olup idrarı depolama görevi vardır.Böbrekleri ise iki adet fasulye şeklinde organ olup yukarı sırt bölgesinde yer almaktadır.
Böbrekler kandan artık maddeleri temizleyerek idrar içinde vücuttan atılmasını sağlarlar.İdrar vücutta yüksek miktarda bakteri bulunması durumunda üriner sistem enfeksiyonu gelişir.
Pratik bitkisel formüller
*1bardak kaynar suya,4-10 gram andızotu kökü konulur.10 dakika bekletilip,günde 2-3 bardak içilir.
*8 kilo kaynar suya 500 gr sarı kantaron konur.40 dakikakaynatılır,süzülür.Sabah öğle ve akşam yemeklerden 1 saat önce 1 bardak içilir.
*1 bardak kaynar suya10 gr hatmi çiçeği konulur.10 dakika bekletilip balla tatlandırılarak günde 2-3 bardak içilir.
*1 bardak kaynar suya,2 gram taze veya kuru kiraz sapı konulur.10 dakika bekletilip,günde 2-3 bardak içilir.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web