6 Şubat 2009 Cuma

Hurma,Hurma Kürü

Hurma:Özellikle Vata'lar için, zihinsel yorgunluğa karşı ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesinin gerektiği durumlarda hurma kürü çok faydalıdır.

Hurma Kürü:
Bir günlük kür için gerekli malzemeler: 10-12 adet hurma, az miktarda ghee, dövülmüş kakule.

Hurmalar yıkanır, bir komposto kabı içinde, akşamdan suya ıslatılır. Sabahleyin sudan çıkarılır, kabukları soyulur, çekirdekleri atılır, ezilir veya parçalanır, kendi suyuyla birlikte, ateşte bir miktar ghee ve kakuleyle beraber pişirilir. Yumuşaklık veya sertlik, isteğe göre ayarlanır. Sıcak veya soğuk yenir; şeker koymaya gerek yoktur; yarısının sabah, yarısının öğleden sonra çay saatlerinde alınması önerilir.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web