25 Mart 2010 Perşembe

Çocukta İştahsızlık Nedenleri.

Çocuklarda İştahsızlık Nedenleri


Günümüzde, kuşkucu ve fazla yemek meraklısı ana-babalarca aşırı beslenen bebeklerin, yetişkin yaşa geldiklerinde şişman ve fazla yeme meraklısı oldukları, bu durumunsa, işlevsel ve estetik zararları bir yana, sağlıklılık belirtisi olmadığı da kabul edilmiştir.Yaş ne olursa olsun, şişmanlığın sağlık belirtisi olmadığı da kesinlikle anlaşılmalıdır.

Normal besin alındığı halde, bünyeye bağlı, çoğunlukla aileden gelen bir şişmanlık normal karşılanır.Tersine, şişmanlık aşırı zengin bir beslenme rejimi (özellikle şeker ve un açısından:pasta, karabiye, pasta, çikolata, bulamaç, nişastalı yiyecekler) nedeniyle oluşmuşsa, su ve şeker metabolizmalarını bozabileceğinden, çocuğun dengesin zararlıdır.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web