22 Mart 2010 Pazartesi

Bebek Ve Çocukların Cilt Hastalıkları

Bebek Ve Çocukların Cilt Hastalıkları


Bebek ve Çocukların cildi bizimkinden daha hassastır. Sağlıklı bir cilt için nelere dikkat etmeliyiz?

Mantar Hastalıkığı:

Mantar mikroorganizmanın sebep olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. Nemli yüzeylerde yaz aylarında rahatlıkla buluşabilir. Mantar hastalığının belirtileri çatlamış deri yüzeyleri, ayak tabanında ince deri soyulmaları, elin içinde çizgilerin beyaz soyulmaları şeklinde görülebilir.

En çok psikolojik faktörlerin tetiklediği Vücudun özellikle el bileklerinin kıvrım alanlarında kabartılar şeklinde ortaya çıkan mor renkli cilt hastalığıdır. Aşırı kaşıntılıdır yapar, bulaşmaz ancak geç iyileşir.


Erizipel yani ‘yılancık hastalığı’ hastalığı:

Özellikle ayak mantarı olan kişilerdeki ufak çiziklerden bakteriler girip Erizipel dediğimiz enfeksiyonu oluşturur.
Yılancık hastalığı bakteriyel enfeksiyondur. Genellikle ayakta, bacakta ve parmak aralarında görülür.
Erizipel daha çok Şeker hastalığı olan kişilerde görülüyor.

Çocuklarda en çok gördüğümüz egzamada cildini nemlendiricilerle nemlendirmek, cildi temizlerken kullandığımız sabunlara dikkat etmek gerekir.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web