5 Nisan 2010 Pazartesi

Bebekte Diş Çıkartma

Bebekte Diş Çıkartma

Çocuklar ağız yolu ile birçok objenin tadına bakabilir, ağız yolu ile etrafını keşfedebilir, ağız yolu ile kendini ifade edebilir. Bu yumuşak ve çok mahrem alan içerisinde bir anda sert ve keskin bir cismin(dişlerin)Bebeklerde diş çıkartma belirtileri
, bebeğin diş etlerini parçalayarak ya da yararak çıkması bebekleri oldukça sıkıntıya sokan bir durumdur.


Hafif Ateş

Hafif İştahsızlık

Huzursuzluk

Bugüne kadar yapılan araştırmalarda diş çıkartma sıkıntısının bebeklerde çok hafif oranda geçtiği ve diğer ciddi ateş, ishal vb. gibi durumlara sebebiyet vermediği ıspatlanmıştır. Özellikle ilk diş çıkartmada bebekte hafif ateş, hafif iştahsızlık görülmekte ve diğer dişlerin çıkmaya başlaması ile bebek bu durumla baş etmeyi öğrenmekte ve daha sonra tamamen duruma alışmaktadır.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web