4 Temmuz 2009 Cumartesi

Melisa Eczacıbaşı güneş çarparsa ne yapmalıyız

Güneş çarpması güneşin yoğun olduğu zamanlarda rastlanan olaydır. özellikle kişi de tansiyon düşmesi halsizlik sersemlik bulantı kusma gibi şeyler görülebilir olabildiğince onları gölgeli yerlere çekmek onları sıvıdan zengin taze meyve suyu taze meyve bol su soğuk su vermek tabi ki ilk başta ki acil yardımlardan birisidir. güneş yakması olmaması için güneşin zararlı etkilerinden uzak durmak gerekiyor yine aynı şekilde ısı çok yüksek olduğu saatlerde saat 11 ile 4 arası girmemek gerekiyor.

Sabah 9 ile 11 ve 4′ten sonra ki güneşe girmeyi tercih etmek gerekiyor havalar tabi çok sıcak ise bol sıvı bol su tüketmek gerekiyor havayı soğutucu cihazlar kullanmak gerekiyor

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web