22 Aralık 2009 Salı

Ömer Osman Korkmaz'' Sigarayı Bıraktırmak için ''

Nur Ertürk'ünsunduğu kanal 7 ekranlarındaki programına konuk olan Lokmanhekim Ömer Osman Korkmaz en son programa katıldığında sigarayı bırakmanın formülünü verdi..
Sigarayı Bırakma Formülü:Tencereye 1 litre suyun içersine 3-4 dal karakekiği koyup (balıkesirde yetişen kekikmiş)20 dakika kaynatın,kaynayan suyu bir kavanoza koyun,sigara içmeden önce 1 çay bardağı için ve sigarayı için,kekeik suyunun ardından sigaranın tamamını içemeyerceksiniz tiksineceksiniz....
Not:Kekik suyunun tansiyon yüseltici özelliği vardır,bu yüzden dikatli tüketilmesi gerekmektedir.Tansiyonu yüksek olanlar önce tansiyon ilaçlarını içtikden ve 1tane sarımsak yuttuktan sonra kekik suyunu çok olmamak kaydıyla içebilirler.

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Related Posts with Thumbnails
Pasta Tarifleri

Uyarı

Bu site yayınlanan sağlık ile ilgili bilgiler , ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalı, hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sağlığınızla ilgili acil durumlarda, bekleme süresi sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceği için, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz.
Genel Kişisel Web